ESET


DNA מחשבים משווק מורשה של ESET בישראל

ESET היא חברת האנטי וירוס ואבטחת מידע ה-5 בגודלה בעולם, המגנה על יותר מ-100 מיליון משתמשים מפני מגוון איומים: נוזקות, גניבת זהויות ופישינג, והתקפות של האקרים. האנטי וירוס הביתי של ESET הוא הנמכר ביותר בישראל ומוצרי החברה מובילים גם בשוק העסקי.


ליעוץ חינם תכתבו בצור קשר ואנחנו נחזור אליכם קרא עוד

בקרת הורים

על הורים להיות מודעים שיש סכנות באינטרנט וקבל את המציאות שילדכם יכול להיכנס לאתרים מסוכנים או סתם אתרים שיכולים לפגוע במוסריות וגם אם אתם חושבים שאתם בשליטה מלאה על ילדכם תקראו את הכתבה הבא .

73% מההורים לא יודעים מה הילדים שלהם עושים באינטרנט
צוות ESET ישראל | 25 באוגוסט 2016
להורים יש מושג דל מאוד מה ילדיהם עושים ברשת – כך עולה ממחקר חדששמימנה מיקרוסופט. מנגד עולה מהמחקר כי גם בני נוער חושבים שלהוריהם יש מודעותנמוכה לגבי הפעילות שלהם. פחות משליש מההורים חושדים שיש לילדים חיים מקווניםוסודיים

האם הורים רוצים לדעת מה ילדיהם עושים ברשת או מעדיפים להעלים עין?מחקר חדש מעלה כי הילדים עצמם חושבים שלהורים יש מושג קלוש מה הם עושים במחשב אובטלפון הנייד, ואכן רבים מההורים הודו שבאמת יש להם מושג קלוש. המחקר בוצע על ידיהשותפות הלאומית לאבטחת סייבר ומומן על ידי חברת מיקרוסופט וביקש לבחון את"הנתק הדיגיטלי" בין הורים לבין מתבגרים.


מבין 804 בני הנוער הנבדקים (בגילאי 13-17) 60% אמרו כי יש להם חשבונות ברשתושלהוריהם אין ידיעה על כך. רק 13% אחוז מבני הנוער עמדו על כך שהוריהם מודעיםלחלוטין לפעילות שלהם ברשת.

ומה לגבי המבוגרים? מבין 810 הורים שנסקרו, 27% אמרו שהם חושביםשלילדיהם יש איזשהם חשבונות סודיים ברשתות חברתיות שונות. כלומר 73% מההורים באופןחלקי או מוחלט מאמינים כי ילדיהם מספרים להם הכול. 53% מההורים אמרו כי הם בטוחיםלחלוטין שילדיהם אינם מסתירים מהם דבר מאחורי גבם ו-20% הודו שאולי זה יכול היהלקרות.


עוד עולה מן המחקר כי בני הנוער סומכים אחד על שני כשהם זקוקים לתמיכה בעת סכסוכיםמקוונים. כשמתעוררות בעיות באינטרנט, 43% מהם פונים קודם כל אל חברים שלהם.

המחקר מציג פער גדול בין הדורות: 67% מההורים אמרו כי יש להם כלל עםהילדים שהם חייבים לספר להם על כל סוג של תקרית לא נוחה או מפחידה המתרחשת ברשת,אבל רק 32% מבני הנוער אמרו שיש כלל כזה ביניהם לבין ההורים.

ממסקנות המחקר עולה כי העולם הדיגיטלי מצריך במידה רבה לוותר עלפרטיות והורים רבים בוחרים שלא לקבל את העובדה שהעולם השתנה ושעליהם להגן עלילדיהם מכל כך הרבה דברים שהם לא נאלצו להתמודד אתם כשהם היו ילדים.

 

לחברת אבטחת המידע ESET ישראל יש כמה עצות כיצדההורים יוכלו להגדיל את הבקרה שלהם על מעשי הילדים ובני הנוער הרשת:


1. אי אפשר לחנוק את הילדים עם חוקים ומגבלות, כי הם חכמים ובנקל ימצאושיטות לעקוף ולעשות בדיוק את ההיפך. קודםכל, צריך לדבר אל הילד בשפת החיוב – מה כן אפשר לעשות ברשת, מה כדאי לעשות ברשת,ולהסביר שיש גם דברים שלא מומלץ לעשות בה, ואפילו לדווח עליהם אם הם קורים.

 

2. יש ליצור מסגרת עשירה ככל הניתן לילד, עם כמה שיותר פעילויות שהואאוהב שלא כוללות את המסך. במהלך תקופת הלימודיםקל יותר לארגן את הזמן – בבוקר הילד בבית ספר, אחר כך הוא חוזר הביתה וצריךלאכול ולהכין שיעורים, ואז מומלץ כי יבלה בחוג שהוא אוהב, או ייפגש עם חבר. וכן,יש גם זמן מחשב אבל הוא לא תופס את נתח הזמן העיקרי.

3. לבצע הסכמה עקרונית משותפת על שעות וזמן הגלישה – עם ילדים בוגריםיהיה קשה יותר להגביל את שעות הגלישה ברשת אבל עם הצעירים ניתן לעשות זאת, רצוישזה יקרה בזמן שאתם נמצאים בסביבה – כך אתם יכולים "לשים עין" ולהתענייןבעת הצורך במתרחש על המסך. החליטו ביחד כי ניתן לגלוש עד שעה או שעתיים ביום, ובכלמקרה שעה וחצי לפני השינה אין מסך.

 

4. עקבו אחרי היסטוריית הגלישה – דאגו שכל המכשירים, גם המחשב וגםהטלפונים הניידים של הילדים, יהיו תחת הלוג אין בגוגל ובכרום של אחד מן ההורים. כךכאשר תיגשו לדפדפן מכל מקום שבו תהיו, אפילו אם תתחברו מהעבודה, תוכלו ללכת בדפדפןלהיסטוריית גלישה ולראות אותה לפי מכשירים. אם הילד גלש לאתר בעייתי, תהיו הראשוניםלדעת ותוכלו לטפל בכך בהתאם.

5. יש היום מצלמה כמעט בכל מחשב או בסמוך למחשב, ומעבר לכך שהאקריםיכולים לפרוץ אליהן מרחוק ולצלם כל מה שהמצלמה קולטת, אתם לא רוצים שהילד שלכםיעלה לרשת סרטונים בכיכובו או יעשה שיחות וידאו עם אנשים זרים. מומלץ לנתק אתמצלמת הרשת ואם מדובר במחשב נייד שמגיע עם מצלמה בילד אין על המסך – לכסות אתהעינית עם סרט דביק אטום.

6. להיותחברים של הילדים ברשתות החברתיות - אםהילדים כבר גדולים יותר ויש להם חשבון פייסבוק, בקשו מהם לעבור על הגדרות הפרטיותשלהם שם. אם צריך, התאימו אותן כך שהמידע שהם ישתפו יופנה לחבריהם בלבד ולא יהיהציבורי. חשוב להסביר לילדים למה לא מומלץ לשתף במידע אישי מדיי, או בתמונותאישיות, במיוחד אנשים זרים. הסבירו להם שמדובר בכיכר עיר לכל דבר ועניין וכמו שהםלא היו עושים ברחוב ליד כולם כל מיני דברים, זה לא שונה בפייסבוק. הדרך הטובהביותר לדעת מה הילד שלכם משתף ועושה היא להיות חבר שלו בפייסבוק וברשתות החברתיותהאחרות. כמובן, לא צריך להיות קרציות ולעשות לייק לכל סטטוס שהוא מעלה או להגיבולעשות פאדיחות "ליד החברים".
קרא עוד